Tarot Falı ve Duru Görü Nedir | Seydan Bay Cevaplıyor!

Tarot Falı ve Duru Görü Nedir | Seydan Bay Cevaplıyor!

Son zamanların popüler arama terimlerinden olan, Astrolojik Danışmanlık ile insanlar tarot, kahve falı, doğum haritası ile ilgili arayışlara giriyorlar. Birçok ünlü sanatçı ve popüler insan tarafından tercih edilen Seydan Bay ile konular hakkında bilgi almak amacı ile röportaj yaptık.

24 Ağustos 2019 - 22:26 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 12:52

 Ankarasonhaber.com olarak son dönemin güncel konularından Astroloji ve Spritüalizm’i Türkiye’nin en iyi medyum astrologlarından Seydan Bay ile konuştuk. Seydan Bay’ın; fal çeşitleri, burçlar, astroloji ve spiritüalizm hakkında görüşlerini söyleşimizde bulabilirsiniz.

                Medyum Astrolog Seydan Bay kimdir?

                Ben peygamberler şehri Şanlıurfa’da dünyaya geldim. Çocukluğum ve ilk gençlik yıllarım şanlıurfa’da geçti, Üniversite öğrenimine kadar çeşitli şehirlerde bulundum. Spritüalizm yeteneğimin üzerine gidip çeşitli çalışmalar yaptım astrolojik araştırmalarla kendimi geliştirdim bugün de insanlara bu konularda yardımcı olmayı seviyorum.

                Türkiye’de ve Dünya’da insanlar geleceklerine yön vermek için fal baktırmak gibi çeşitli yöntemler deniyor bu konuda ne düşünüyorsunuz?   

                İnsanlık var oluşuyla birlikte her zaman bir gelecek kaygısı duymuştur. Geleceği görebilmek, tahmin edebilmek insanları cazibesiyle kendine çekmiş, insanlık bunun için çok çeşitli yöntemler bulmuş ve uygulamıştır. Bunlardan biri de geçmişten bugünlere uzanan fal ve fal benzeri uygulamalardır. Eğer gelecek hakkında tahminlerde bulunabilir veya geleceği görebilirsek adımlarımızı çok daha sağlıklı, net ve en iyisi için atmış oluruz. Düşünün ticaret yapacaksınız yapmadan önce zararla mı yoksa karla mı çıkacağınızı biliyorsunuz buna göre davranışlarınız çok net olacaktır. Aynı şeyi sağlık için, Aşk hayatınız veya ilişkileriniz için de kullanabilirsiniz. İşte fal ve bazı uygulamalar buradan çıkmıştır. Sizlere çok bilinen gelecekten haber veren yöntemleri çok kısa birer cümleyle açıklayayım;

Doğum haritası: Doğum haritası matematiksel ve astronomik hesaplamalarla Güneş, Ay ve gezegen konumlarını ve birbiriyle olan ilişkilerini ortaya koyar. Doğumdan önce Ay’ın güneş ile ilişkisi Ay’ın evreleri ve güneş tutulmaları bile doğum haritası çıkarmak için önemlidir. Özetlemek gerekirse Doğum Haritası bize kişinin görünüşünden ve duruşundan başlayarak tüm hayatı hakkında detaylı bilgiler verir. 

Yıldızname: Yıldızname insanların doğum tarihi doğum saati ismi ve bunun gibi bilgiler ile bakılır. Yıldızname sadece kalp gözü açık, Ebced hesabı bilen, ritüel duaları edebilecek insanlar tarafından bakılabilir. Yıldızname’nin amacı insanların hayatındaki sorunlara çözüm bulabilmek, sorunlarla alakalı çözümler için yöntemler geliştirmek ve gelecekleri hakkında yol gösterebilmektir.

Tarot Bilimi: Tarot aslında bir bilinçaltı okuma sanatıdır. Tarot Falı ile Danışan ve danışmanın enerjilerinin birleşerek kartlara yansımasıdır. Bu yansıma daha sonra kartlarda geleceğe dair ipuçları olarak ortaya çıkar. Tarot’un gelecek hakkında bizlere verdiği küçük sırlar karşımıza çıkacak şeylere vereceğimiz tepkilerde daha tutarlı ve sağlıklı olmamızı sağlar.

Kahve Falı: Kahve içildikten sonra dibinde kalan telve fincan kapatılınca şekiller oluşturur. Fal bakan kişi fincanın içinde gördüklerini ve şekilleri kendi enerjisi ve hisleriyle tercüme eder. Kahve falı ankara hem geçmişten hem de gelecekten haberler vermektedir. Bakacak kişinin gerçekleri söyleyebilmesi ve geleceği görebilmesi için hislerinin kuvvetli olması, kalp gözünün açık olması gerekmektedir.

Remil: Remil ilk olarak kum üzerine çizilen bazı şekillerle bakılan bir fal çeşidiyken daha sonraları kağıt veya tahta üzerine işlenerek de bakılmıştır. İsmi ise her zaman aynı kalmıştır. 
Remil falı bakılması zor bir faldır ve yorumlama yapan insanların bu konuda gerçek bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Günümüzde remil bakabilen insan sayısı çok azdır. Remil bakan insanın remil bakmadan önce ve baktıktan sonra abdest ve dua gibi bazı bazı ritüelleri yerine getirmesi gerekmektedir. Remil bizlere diğer fallara göre gelecek hakkında daha net ve gerçek bilgiler verir.

Su Falı: Su falı eski çağlardan bugünlere gelen bir fal çeşididir. Su falı bakan insanın bu fala bakabilmesi için yeterli ilme sahip olması gerekmektedir. Su falına bakan insanın kalp gözü açık olmalı konsantrasyonu üst seviyelerde olmalıdır. Su falı bakılırken sessiz ortama ihtiyaç duyulur. Ortamın loş olması konsantrasyonu arttırır. Falı baktıran kişi neyi öğrenmek istiyorsa bunu açık bir şekilde dile getirmelidir. Eğer bir istek üzerine fal baktırıyorsa fal boyunca bu niyet üstüne fal bakılır. Su falı bakan kişinin konsatrasyonu çok önemli olduğundan faldan önce fala bakan kişinin meditasyon halinde olması ayet okuyarak başlaması gerekmektedir. Fala bakan kişinin kalbini temiz olması ve ilme sahip olması gerekir.

Melek Kartları: Melek kartları meleklerin bize mesajlar verdiği kartlardır. Her kartın bizlere verdiği mesaj farklıdır. Her hangi bir konuya cevap aradığınızda bir melek kartı çekebilirsiniz. Sadece belirli konuları öğrenmek onlara cevap aramak için değil, her hangi bir durum söz konusu değilken de yol göstermesi için melek kartlarına başvurulabilir. 

Medyumluk: İnsanların doğuştan bazı yetenekleri olur. Bazı insanlar müzik de yetenekliyken bazıları spor da bazıları resim de ve bunun gibi çok farklı dallarda yetenekli olarak doğabilirler. Bazı özellikler ve yetenekler daha sonradan eğitimle kazanılabilse de medyumluk gibi şeyler doğuştan bir yetenektir. Doğuştan gelen özellikle birlikte kişinin medyumluğu aileden geliyorsa veya bir el alma durumu varsa daha güçlü bir medyum olabilir. Bir medyum paranormal aktivitelerde bulunabilmeli, ruhani iletişim yetenekleri çok kuvvetli olmalıdır. Gerçek bir medyumun duru görü yeteneğinin en üst seviyede olması gerekmektedir. İnsanların arasında kendine medyum diyen çok fazla kişi bulunsa da çoğu sadece kendini medyum sanmakta veya insanların duygularını sömürmek için medyum gibi görünerek bu makamı kullanmaya çalışmaktadır. Gerçek medyumlar ilk andan itibaren eğitimi ve yetenekleriyle kendini belli eder ve karşısında ki insana bunu yansıtır.

Katina Aşk Falı: İsmini İzmir de geçmişte yaşamış bir falcıdan alan “Katina Aşk Falı” bizlere aşk hayatımız hakkında bilgiler veren bir fal çeşididir. “Katina Aşk Falı” dışında nadir de olsa “deste” falı veya “katina tarotu” olarak da bilinmektedir. Katina Aşk Falı Tarot falı gibi kartlarla bakılan bir fal çeşididir. Katina Aşk Falı ilişkimizin veya aşk hayatımızın geleceği hakkında bize yol gösterecektir.

Duru Görü: Duru görü basit şekilde tanımlarsak; insanın görme, duyma, koklama gibi algılarının dışında olayları algılama durumudur. Durugörü yeteneği olan kişi geçmişte yaşanmış şeyleri veya gelecekteki olayları görebilmekte şuan da yaşanan şeyleri algılayabilmektedir. Tabi bu durum her an her saniye geçerli olmaz sadece kişinin hislerinin en açık ve keskin olduğu veya meditasyon durumlarında meydana gelir. Durugörü bizim başımıza gelebilecek olaylar hakkında bilgi verebildiği için çok önemli ve doğruluğunun kesin olabilmesi gerekmektedir. 

Kurşun Dökme: Kurşun dökme halk arasında çok yaygın ve bilinen bir işlemdir. Bu kadar yaygın olarak bilinmesinin sebebi geçmiş zamanlardan günümüze uygulanması ve her zaman popüler olmasıdır. Kurşun döken insanın geçmiş nesillerinin de kurşun dökmüş olması ve geçmişte ki büyüklerinden izin alması gerekmektedir. Geçmişten gelme olayına “ocaktan gelme” izin alma olayına ise “el alma” denir. Bilinenin aksine herkes kurşun dökemez ocaktan gelmeyen ve el almamış insanların kurşun dökme işleminin bir hükmü yoktur. Kurşun dökme işlemi; işlem uygulanan kişinin üstünde ki nazarın kalkmasına sağlar, kötü dua’nın etkilerini yok eder, huzur verir, uygulama yapılan kişinin rahatladığı görülür, maddi olarak durgunluğa faydası olur bereket verir ve bunun gibi çeşitli iyi etkileri olduğu bilinmektedir.

Burada ki yöntemler hakkında çok daha uzun açıklamalar yapabiliriz ama şimdilik söyleşiyi sıkıcı hale getirmeden kısa açıklamalar yapmak istedim.

Astroloji ve Burçlar hakkında ne söylemek istersiniz?

 Astroloji’ye inanmasanız da bilmeseniz de etkileri sizin üzeriniz de hep var olacaktır. Doğduğunuz anda yıldızların ve gezegenlerin düzeni bütün hayatınızı ve karakterinizi birebir etkileyecektir. Kendinizi çözmek istediğiniz anda astroloji ve Burçlar size yardımcı olacaktır. Evrensel hareketler dışında bazı semboller ve haritalar Astroloji’ye yardımcı olur. Bu haritalar burçların yerlerini ve bizim 12 burçtan hangisine dahil olduğumuzu ve hangi karaktere sahip olduğumuzu ortaya koymakta aynı zamanda da geleceğimizi etkilemektedir. Astroloji’nin etkileri sadece doğum anında geçerli değildir. Gezegenlerin değişen evreleri ve nitelikleri, burçlara etkileri sizin senelik, aylık, günlük ve hatta saatlik ruh hallerinizi ve gelecekte yaşayacağınız durumları değiştirir. O yüzden burçlar ve astroloji insanın yaşayacakları üstünde yadsınamayacak bir etkiye sahiptir. Vereceğimiz kararlardan önce burçları incelemek bizim açımızdan çok sağlıklı olacaktır. Okurlarımıza yegane tavsiyem budur.

Kaynak: ANKARASONHABER.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk yönetmenin virüs konulu kısa filminde Kovid-19 tesadüfü
Türk yönetmenin virüs konulu kısa filminde Kovid-19 tesadüfü
Arazi sınırı tartışmasında komşusunu öldürdü
Arazi sınırı tartışmasında komşusunu öldürdü