Sözcü’den Köşe Talep Eden Gökçek’e Cevap!

Sözcü'den Köşe Talep Eden Gökçek'e Cevap!

Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı istediğini söyleyen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yanıt geldi. Sözcü gazetesi, "Söz konusu olamaz." ifadesini kullandı.

12 Ocak 2018 - 12:30

Sözcü gazetesinin başyazarı Rahmi Turan, Sözcü'de köşe yazarı olmak istediğini söyleyen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yanıt verdi. 

Yazısında  “Dün yer yerinden oynadı sanki… SÖZCÜ okurlarında bir telaş, bir endişe!” ifadesini kullanan Rahmi Turan;

“’Ne oluyor? Melih Gökçek SÖZCÜ'de mi yazacak? Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı biri SÖZCÜ'de nasıl yazar?’ diye soran sorana… Binlerce okur nasıl böyle bir duyguya kapıldı? Saygı Öztürk, hiçbir gazete ile konuşmayan Gökçek'le görüşerek bir gazetecilik başarısı elde etmişti.

Haber SÖZCÜ'de; ‘AKP'nin dışladığı Melih Gökçek, yaşadıklarını SÖZCÜ'ye anlattı. Ankara Belediye Başkanı iken SÖZCÜ ile yıldızı barışmayan Gökçek, her kesimden mağdurun sesi olan SÖZCÜ'ye içini döktü’ başlıklarıyla yayınlandı. Gökçek'in ‘SÖZCÜ yönetimi uygun bulursa SÖZCÜ'de yazmayı çok isterim. Çok maaş da istemem. Başka yerden de teklif geldi ama tercihim SÖZCÜ olur’ sözlerine yer verildi.

Herkes bir istekte bulunabilir. Bu, insanların doğal hakkıdır. Tüm AKP'lilerin günün birinde Melih Gökçek gibi doğruyu bulacağı düşüncesiyle SÖZCÜ o sözlere yer verdi” dedi.

Turan, Gökçek'in yazarlık isteğine ise, “Melih Gökçek'le dünya görüşümüz ve demokratik anlayışımız çok farklıdır. Tabii ki onun SÖZCÜ'de yazması diye bir şey söz konusu olamaz!” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı