Onur Saylak Kimdir, Dizileri, Hayatı?

Onur Saylak Kimdir, Dizileri, Hayatı?

Onur Saylak Kimdir? Onur Saylak Yaşı, Onur Saylak Biyografisi, Onur Saylak Fotoğrafları, Onur Saylak Burcu, Onur Saylak Hayatı? Onur Saylak ile ilgili tüm merak edilenler haber sitemizde...

25 Kasım 2017 - 12:05 - Güncelleme: 25 Kasım 2017 - 12:40

Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 senesinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Babasının demirci ustası olduğunu belirtmiştir. Öğrenim hayatını, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde okurken ayrılarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü okuyarak devam etmiştir. Bu sırada üniversitenin İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğunda tiyatro yapmaya başlamıştır. Sonrasında aktör olmaya karar verip Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden de ayrılıp Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nün imtihanlarına girerek kazanmıştır. Bilkent Üniversitesi'nde okurken, Ankara Devlet Tiyatrosunda Getto ve Üç Kuruşluk Opera oyunlarında, ayrıca Bilkent Tiyatrosunda da Nazım Hikmet'in Her Şeye Rağmen adlı oyunu da dahil olmaz üzere bir kaç tiyatro da yer almıştır. TED kolejinde tiyatro eğitimi de vermiştir. 

Onur Saylak, 2002 senesinde 'Bizim Evin Halleri' adlı dizide yer almıştır. Ardından ünlü oyuncu, 2003 yılında 'Yuvadan Bir Kuş Uçtu' adlı dizi de rol almıştır. 2005 senesinde tekrardan ekran karşısına 'Ne Seninle Ne Sensiz' isimli dizi ile geçmiştir. 2006 yılında 'Kod Adı', 'Hisabuselik' adlı dizilerde rol alarak ekran karşısına çıkmıştır. 2009 senesinde ise 'Nefes' adlı dizide rol almıştır ve 2009 yılında aynı zamanda Yeşilçam En İyi Erkek Oyuncu ve SİYAD En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini almış olan Onur Saylak aynı yıl, bir de Yılmaz Güney Özel Ödülü’nü almıştır. 2016 tarihinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olan 'Vatanım Sensin' adlı dizide yer almıştır. 

Onur Saylak Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1977

Onur Saylak Doğum Yeri (Nereli): Ankara, Türkiye

Onur Saylak Burcu: Boğa

Onur Saylak Kilosu: 72

Onur Saylak Boyu: 1.78 cm

Onur Saylak Göz Rengi: Kahverengi

Onur Saylak Saç Rengi: Siyah

Filmografi

Rol aldığı diziler

Filmleri

Oyuncu olarak

 

 

2017/11/8701608.jpg
2017/11/6776661.jpg
Kaynak: ankarasonhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk yönetmenin virüs konulu kısa filminde Kovid-19 tesadüfü
Türk yönetmenin virüs konulu kısa filminde Kovid-19 tesadüfü
Arazi sınırı tartışmasında komşusunu öldürdü
Arazi sınırı tartışmasında komşusunu öldürdü