• Reklam
Reklam
Mide Bulandıran Olay! Bir İl Ayağa Kalktı!

Mide Bulandıran Olay! Bir İl Ayağa Kalktı!

4 yaşındaki kız çocuğuna taciz iddiası ile mahalleli tarafından linç edilmek isteyen 66 yaşındaki M.R.Ç., 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

14 Kasım 2017 - 10:16
Reklam

Olay, Diyarbakır'da 16 Mayıs 2016 tarihinde meydana geldi. Yaşanan olayda, 66 yaşındaki M.R.Ç. isimli şahsın, iş yerine gelen 4 yaşındaki küçük bir kız çocuğunu taciz ettiği öne sürüldü. Mahalleli tarafından linç edilmek istenen M.R.Ç., olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan lahıs hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianamede, 12 yaşındaki D.Ü.'nün ve kardeşi olan 4 yaşındaki A.Ü.'nün evden çıkarak kırtasiyeye gittikleri, 1 lira eksik olduğu için kırtasiyeden kartonu alamadıkları ve eve dönmek istedikleri kaydedildi. Eve gitmek istedikleri sırada M.R.Ç.'nin dükkanından geçen çocukların, şahıs tarafından dükkana çağırıldığı belirtilerek, "Şüpheli, mağdurun ablası olan D.Ü.'ye seslenerek nereye gittiklerini sormuş, D.Ü. ise bir lira almak için eve gideceklerini söylemiştir. Bunun üzerine şüpheli, 'Kardeşin benim yanımda kalsın, sen eve gidip bir lirayı al gel' demiştir. Daha sonra mağdur çocuk şüphelinin yanında kalmış, ablası evine doğru gitmiştir." denildi. 

M.R.Ç.'nin daha sonra A.Ü. ile dükkana girdiği, şahsın burada küçük çocuğa cinsel istismarda bulunduğu kaydedildi. Abla D.Ü., evinden dükkana döndüğü sırada, kardeşini M.R.Ç.'nin kucağında gördüğü ve o sırada M.R.Ç.'nin üzerini düzeltmekte olduğu belirtildi. Daha sonra eve giden mağdur ve ablasının olayı ailesine anlattığını belirten savcı, M.R.Ç.'nin suçu kabul etmediği fakat belirtilen suçu işlediğinin dosya kapsamından anlaşıldığını kaydetti. 

İddianamenin kubulünün ardından tutuklu sanık M.R.Ç.'nin yargılanması yapıldı. Davada, görüşünü açıklayan savcı, sanığın cinsel yetersizliği olduğunu belirttiğini ifade ederek, hastanesden alınan rapora göre sanığın cinsel yeterliliğe sahip olduğunun anlaşıldığı kaydedildi. 

Sanık M.R.Ç., verdiği ifadesinde, "66 yaşındayım ve bu yaşıma kadar mahallede namuslu, sevilen bir kişiyim. Ailem ve benim sicilimiz temizdir. Çocuğum yaşıda olan mağdura istismar yaptığım iddiası beni ve ailemi üzmüştür. Bana atılan komplo ve iftira telafisi olmayan bir ithamdır. Görüş günümde ailem görüşüme gelmiş ve bana destek olmuşlardır. Bu çirkin olayla ilgim yoktur. Hastayım ve cezaevinde tedavimi yapamıyorum. Her an felç geçirme riskim vardır. Suçsuz yere yatmaktayım. Asılsız olay bizi derinden üzmüştür. Hastalığımdan ötürü adil bir şekilde düşünmenizi isterim. Yüce adaletinize sığınarak adil karar vereceğinize eminim."dedi.

Kararını açıklayan mahkeme, sanığı ''çocuğun cinsel istismarı' suçundan 10 yıl hapis cezasına mahkum etti. 

 

Kaynak: ankarasonhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kardeşini Müslüm Gürses'in babası öldürmemiş
Kardeşini Müslüm Gürses'in babası öldürmemiş
Beşiktaş Taraftarı Bombayı Patlattı!
Beşiktaş Taraftarı Bombayı Patlattı!