• Reklam
Reklam
Kışlada Kan Donduran Cinayet! Telefonla Konuşuyor Diye...

Kışlada Kan Donduran Cinayet! Telefonla Konuşuyor Diye...

Vatani görevini yapan er Gökhan Kılıç, nöbet tuttuğu sırada telefonla annesi ile konuşurken Başçavuş Osman Hancı’ya yakalandı. Başçavuş Osman Hancı'nın sinirlenerek miğfer ile başına vurduğu er Gökhan Kılıç, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti.

07 Aralık 2017 - 09:33
Reklam

İstanbul'da yaşayan Ayşe ve Halis Kılıç'ın 20 yaşındaki oğulları Gökhan Kılıç, 5 Mayıs tarihinde askere gitti. Sivil hayatında garson olan ve Gemlik Askeri Veteriner Okulu’nda askerliğini yapan Gökhan Kılıç, 7 Ekim tarihinde nöbet sırasında annesi ile telefonla konuşmaya başladı. Olayın tek görgü tanığı Gökhan Kılıç'ın nöbet arkadaşı er Ahmet Kızılcan'ın ifadesine göre, Gökhan Kılıç telefonla konuşurken, kendisi de ellerini yıkamak için çeşmeye gitti. Döndüğü sırada 'Ah' sesini işitti, Gökhan Kılıç'ın yerde yerde, miğferin Başçavuş Osman Hancı'nın elinde olduğunu gördü. 

Er Ahmet Kızılcan, olay sonrasında verdiği ifadesinde, “Gökhan yerden kalktı. Başçavuş başlığı bana verdi. Sürekli ‘Yasak olduğunu bilmiyor musun’ diyordu. Bölüğe doğru yürüdük. Gökhan kafasının sol tarafını okşuyor, ‘Başım ağrıyor’ diyordu. ‘Ne oldu?’ diye sordum. ‘Başçavuş telefonla konuştuğumu görünce kompozitle başıma vurdu’ dedi.”

Ahmet Kızılcan, nöbet bitiminde Gökhan Kılıç'ın koridorda çömeldiğini söyleyerek, “Başım ağrıyor, çok kötüyüm” dedi. Kızılcan haber vermek için Hancı’ya gitti. Hancı ise “Bir şeyi yoktur. Elini yüzünü yıkasın. Uyusun” dedi. Kızılcan, şöyle devam etti: “O bir şey yapmayınca koşarak bölüğe geldik. Gökhan’ı lavaboya götürdük. Elini, yüzünü yıkadık. Sorulara cevap veremiyordu. Kekeliyordu. Arkadaşın kucağına kafasını koyup o şekilde dururken Osman başçavuş geldi. ‘Ambulansa haber verin’ dedi...”

Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gökhan Kılıç'ın beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. 54 gün boyunca komada kalan Gökhan Kılıç, 29 Kasım tarihinde hayatını kaybetti. Aynı gün Başçavuş Osman Hancı, ‘Ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama’ suçundan tutuklandı. 

Hancı verdiği ifadesinde, “Beni fark edip panikledi. Silahına asılı kompozit başlığını elime almadan, yanından ittirerek sol kulağının üstüne dokundurdum. Kompoziti yerinden çıkarmadan başına doğru sürttüm” dedi. Hancı’nın birkaç ay önce de iki eri sopayla dövdüğü öğrenildi.

Gökhan Kılıç'ın babası Halis Kılıç, oğlunun yaralandığı akşam saatlerinde, kendisine 'Gökhan düştü' diye haber verilmesi üzerine Bursa'ya gittiklerini ve gerçeğin kendilerinden saklandığını iddia etti. İki gün sonra gelini Berna Kılıç'ı arayan askerlerin, “Gökhan düşmedi. İşin peşini bırakmayın. Osman başçavuş daha önce bir arkadaşımızın kolunu kırdı” diye haber vermesi üzerine gerçeği öğrendiklerini belirten baba Kılıç, 'adli vaka' olduğu gerekçesi ile oğluna 'şehit' denilmediğini ve mezarlık verilmediğini belirtti. Baba Halis Kılıç, “Ben bayrakla, davulla, zurnayla gönderdim. Ama öldükten sonra ‘Alın cenazenizi, götürün’ dediler. Bu beni çok kırdı. Failin ceza almasını, oğlumun şehitlik mertebesine alınmasını istiyorum” diye konuştu. Eşi Berna Kılıç ise “Hiçbir şeyi acımı hafifletmez. Gökhan’la konuştuğumda bu adamın başka çocukları dövdüğünü anlatıyordu. Bu, o adamın birinci vakası değil. En ağır cezayla cezalandırılsın” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara için O Yolu Kullanacaklar Dikkat
Ankara için O Yolu Kullanacaklar Dikkat
Müslüm Filmi tarihe geçti
Müslüm Filmi tarihe geçti