• Reklam
Reklam
Görme Engelli Vatandaşa ’Numara Yapma’ Dayağı!

Görme Engelli Vatandaşa 'Numara Yapma' Dayağı!

Doğuştan işitme ve görme engelli olan Kemal Tanas, yolun karşısına geçmek istediği sırada kolunu tuttuğu kadının bağırması üzerine çevredekiler tarafından darp edildi.

06 Aralık 2017 - 13:06
Reklam

Olay, Erzurum'da meydana geldi. Doğuştan az gören ve işitme engelli olan 37 yaşındaki Kemal Tanas, yolun karşısında geçmek istediği sırada yardım istemek amacıyla bir kadının kolunu tuttu. Tacize uğradığını sanan kadının bir anda bağırması ile görme ve işitme engelli olduğunu bilmeyen çevredeki vatandaşlar, Kemal Tanas'ı darp etmeye başladı. Bir vatandaş tarafından saldırganlardan kurtarılan Kemal Tanas, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından polis merkezine götürüldü. Durumu öğrenerek polis merkezine gelen Kemal Tanas'ın ailesi, saldırganlardan şikayetçi oldu. 

Kemal Tanas'ın ağabeyi Murat Tanas, kardeşinin yüzde 95 engelli raporu olduğunu söyledi. Aynı zamanda kardeşinin beyninde tümör olduğu için göz ve kulak gelişiminin sağlanamadığını da belirten Tanas, kardeşinin gözlerinin çok az gördüğünü ifade etti. Ağabey Murat Tanas, kardeşinin dışarı çıktığı zamanlarda sürekli yanında olmadığını anlatarak, "Kardeşim caddeden geçerken her zaman insanlardan yardım alıyor, birinin koluna girerek karşıya geçiyor. Bu kez de yine karşıya geçmek için birinden yardım almaya çalışıyor, bir kadının kolundan tutuyor. Ama kadın kardeşimin kendisini taciz ettiğini düşünerek çığlık atınca çevredeki taksici ve esnaf da kardeşimi darp etti. Kardeşimin kötü bir niyeti yok." dedi.

Murat Tanas, caddedeki bir vatandaşın kardeşin kurtardığını belirterek, "Sağ olsun duyarlı bir vatandaş kardeşimi oradan alıp uzaklaştırıyor. Aynı zamanda kardeşime saldıranlar bu kişiye de saldırmaya çalışıyor. 'Sen niye karışıyorsun' gibi laflar söylüyorlar. Adam engelli bastonunu gördüğü kardeşimin durumunu anlatıyor. İşitme engelli olduğunu ve gözlerinin de görmediği için bu olayı gerçekleştiğini anlatmaya çalışıyor. Kardeşimi oradan alıp Yakutiye Kent Meydanı'na getiriyor" dedi.

KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Bazı saldırganların ise kardeşi Kemal Tanas'ın kör taklidi yaptığını söyleyerek üzerine yürümeye devam ettiklerini söyleyen Tanas, "Kardeşim oradan uzaklaşırken bazı vatandaşlar kör taklidi yaptığını söylüyor. Yardımsever kişi kardeşimi olay yerinden uzaklaştırıyor. Polis ekipleri olaya müdahale edip kardeşimi karakola götürüyor. Beni çağırdılar ve konuyu anlattılar." ifadesini kullandı.

Polis merkezinde kardeşinin darp edildiğini görünce üzüntü içerisinde kaldığını söyleyen Tanas,  "Kardeşimin yüzünde ve vücudunda darp izleri vardı. Darp raporu ve belgeleri aldım. Kardeşime saldıranlar hakkında şikayetçi olduk. İnşallah tez zamanda yakalanır ve yaptıklarının cezasını çekerler." şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara için O Yolu Kullanacaklar Dikkat
Ankara için O Yolu Kullanacaklar Dikkat
Müslüm Filmi tarihe geçti
Müslüm Filmi tarihe geçti