Eşinden Hatıra Kalan Kedisi 5. Kattan Düşünce 190 Bin Lira...

Eşinden Hatıra Kalan Kedisi 5. Kattan Düşünce 190 Bin Lira Harcadı Fakat...

Gaziantep’te yaşayan Çetin Talay iki yıl önce hayatını kaybeden eşinden hatıra kalan ve geçtiğimiz yıl beşinci kattan aşağı düşerek ağır yaralanan kedisi için 190 bin lira harcadı ama onu hayatta tutamadı.

21 Mart 2019 - 11:50 - Güncelleme: 21 Mart 2019 - 11:56

 Kedisinin ihmaller ve yanlış tedavi sonucu öldüğünü, veteriner hekimin de hatasını kabul ettiğini söyleyen Talay, kedinin otopsi sonucunun gelmesinin ardından tedavide ihmali olanlarla yargı önünde hesaplaşmaya çalışıyor. 

Gaziantep'te yaşanan, Ankara'ya kadar uzanan olay duyanları şaşırtıyor. Beşinci kattan aşağıya düşen ve beli kırılan kedi, tedavi sürecindeki ihmaller sonucu bir buçuk yıl boyunca acılar içerisinde kıvranarak öldü. Kedinin sahibi Çetin Talay ise hayatını kaybeden eşinden kalan tek hatırayı ihmaller zincirine kurban vermenin üzüntüsüyle ikinci bir yıkım yaşadı.

"Eşimden kalan tek hatıramdı" 

Eşinden kendisine kalan tek hatıranın Van cinsi kedisi olduğunu söyleyen Talay, "Hayatını kaybeden eşimden hatıra kalan Van cinsi kedimle 2 yıl önce Gaziantep'e yerleştim. Kedim bir buçuk yıl önce beşinci kattan aşağı düştü ve beli kırıldı. Olaydan hemen sonra kedimi tedavi ettirmek için bir kliniğe götürdüm. Orada da ilk müdahale yapıldıktan sonra iç kanamasının olmadığı ama belinin kırıldığı ve acilen Ankara'ya ya da bir veterinerlik fakültesine götürülüp ameliyat edilmesi gerektiği söylendi. Bizden de bunun için 15 bin lira talep edildi. Bizim de o kadar paramız olmadığı için farklı bir kliniğe götürdük. Orada da bizden 35 bin lira para talep edildi ve bize iki gün içinde Ankara'da bir hayvan hastanesine götürüp ameliyat edeceklerini ve hiçbir sorunun kalmayacağını söylediler. Biz de bu yüzden kabul ettik" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yıl önce sular altında kalan mahalle ilgi odağı oldu
30 yıl önce sular altında kalan mahalle ilgi odağı oldu
Başkan Böcek, tedavisinden sonra ilk kez görüntülendi
Başkan Böcek, tedavisinden sonra ilk kez görüntülendi