Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dikkat Çeken Adım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dikkat Çeken Adım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha yeşil bir Türkiye için kalem aldığı mektubu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 23 milyon haneye yollanacak.

12 Mart 2018 - 13:31

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağaçlandırmaya önem verdiğine işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağaçlandırma seferberliği başlatması için talimat verdiğini açıklayan Bakan Eroğlu, 2007 senesinde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2 milyardan fazla fidanın toprakla buluştuğunu, 2011 senesinde ise dikilen fidan sayısının 4 milyara ulaştığını açıkladı. 

Bakan Eroğlu yaptığı açıklamasında, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle yeni bir ağaçlandırma seferberliğini 21 Mart Dünya Ormancılık Gününde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlatacağız. Ayrıca İstanbul'da tamamladığımız, Central Park'ın 4 katı büyüklüğündeki Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı açılışını canlı bağlantı ile gerçekleştireceğiz. Program çerçevesinde, Türkiye geneli ve o il ile alakalı Bakanlığımızın yatırımlarını ihtiva eden bir broşür, tohum ve Sayın Cumhurbaşkanımızın mektubunu posta yoluyla takriben 23 milyon hanedeki vatandaşlarımıza bir zarf içerisinde ulaştıracağız.

İlk mektup Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından merasim esnasında postaya verilecek." dedi. 

 

Kaynak: ankarasonhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı