Bahçeli ve Tunalı trafiğe kapatılıyor mu? Ankara’nın ünlü...

Bahçeli ve Tunalı trafiğe kapatılıyor mu? Ankara’nın ünlü caddeleri için dikkat çeken açıklama! Mansur Yavaş Hürriyet’e konuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın ünlü caddeleri Bahçelievler 7. Cadde ve Tunalı’nın yanı sıra Ulus ve Kızılay’ın da hafta sonları trafiğe kapatılarak yayalaştırılmasının denenebileceğini kaydetti.

13 Aralık 2019 - 12:29

Mansur Yavaş, Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

KOMPLE ELE ALINMASI LAZIM

“Tunalı Hilmi ve Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılması konusu her dönem her belediye başkan adayının projesidir. Bu seçimden önce Bahçelievler Derneği’ni ziyaretimde mahalle sakinleri şöyle demişlerdi; ‘Anket yapacağız diye geliniyor sadece cadde üzerindeki esnafa soruluyor. Halbuki burası çok eski bir mahalle. Esnafın birçoğu Bahçelievler’de oturmuyor. Burası kapatıldığı takdirde sadece cadde üzerindekileri değil mahallede oturanı da, trafiği de, otoparkı da her yönüyle herkesi etkiliyor. Dolayısıyla böyle bir anket yapılacaksa hepimizin fikrinin alınması lazım.’ Onları dinleyince ne kadar dışarıdan bakıp, işin esasına göre hareket etmediğimizin farkına vardım. Yayalaştırma ile ilgili burası trafiğe kapatılacaksa bütün mahalleliye sormak ve fikir almak gerekiyor. Öyle olmazsa mahallelinin rızasının olmadığı bir yeri kapatırsınız geçici bir güzellik sağlar, bir müddet sonra başka tür rahatsızlıklarla orası yaşanmaz hale gelir. O nedenle hem Bahçelievler 7. Cadde hem de Tunalı Hilmi Caddesi’nin komple ele alınması lazım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı