• Reklam
Reklam
Ankara Ulus’ta İki Tarihi Bina Yıkılacak!

Ankara Ulus'ta İki Tarihi Bina Yıkılacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile birlikte, Spor Genel Müdürlüğü ile Gümrük Müsteşarlığı binaları yıkılacak.

11 Ocak 2018 - 12:05
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile birlikte, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında, bölgede bulunan Gümrük Müsteşarlığı ve Spor Genel Müdürlüğü binaları yıkılacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Spor Genel Müdürlüğü ve Gümrük Müsteşarlığı binalarının yıkılması önerisini görüştü.

Ankara’nın tarihi ve kültürel mirası açısından merkezi konuma sahip kentsel sit alanı içersinde yer alan ve çevresinde; 1. TBMM binası, Ankara Palas, Ankara Valiliği, Hacı bayram Camii, Ulus Atatürk Heykeli ve Ankara Kalesi’ne kadar uzanan tarihi ve manevi yapıları etkileyen lokasyonda şehrimize bir meydan kazandırılması kapsamında iki binanın yıkılmasının uygun görüldüğüne dair paylaşılan Başkanlık yazısı, oy çokluğu ile kabul edildi. 

Olay ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin, "Spor Genel Müdürlüğünün altında da sadece 5-6 esnaf bulunuyor. Bunların, Anafartalar Çarşısı yıkılana kadar buraya taşınması da söz konusu olabilir. Yıkımlar hemen gerçekleşmeyecek. Oradaki esnafın mağdur olmaması için gerekli istişareleri Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna ile yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kardeşini Müslüm Gürses'in babası öldürmemiş
Kardeşini Müslüm Gürses'in babası öldürmemiş
Beşiktaş Taraftarı Bombayı Patlattı!
Beşiktaş Taraftarı Bombayı Patlattı!