Ankara’nın Göbeğinde Dehşet! O Polisin Cezası Belli Oldu!

Ankara'nın Göbeğinde Dehşet! O Polisin Cezası Belli Oldu!

Ankara'da 47 yaşındaki Musa Köse'yi öldüresiye döven polis ve yanındaki 2 kişinin yargılandığı dava sonuçlandı.

20 Ekim 2017 - 14:33 - Güncelleme: 20 Ekim 2017 - 14:48

Geçtiğimiz Haziran ayında Ankara'nın Ulus İlçesi'ndeki bir gece kulübünde aşçılık olarak çalışan iki çocuk babası 47 yaşındaki Musa Köse'yi öldüresiye döven polis ve yanındaki iki kişinin yargılandığı dava sonuçlandı. 

Mahkeme, tutuklu sanıklardan Salih Tengilimoğlu ve Umut Tuna'ya, 'Hayati tehlike geçirecek ve kemik kırıklığı oluşturacak şekilde kasten yaralama' suçundan 2 yıl 6 ay, tutuksuz sanık polis memuru Serkan Tengilimoğlu'na 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Görülen duruşmaya, mağdur Musa Köse koltuk değnekleri ile katıldı. Sanıklar yoğun güvenlik önlemleri altında duruşmaya getirilirken, sanıkların ve mağdurun yakınları duruşmaya alınmadı. 

Görüntülerin izletilmesinin ardından sanıkların avukatı, ağır tahrik altında darp olarak değerlendirilmesini talep etti. Musa Köse'nin bacağının kırılmasını ise Salih Tengilimoğlu'nun çekmesi sonucu yere düşmesiyle oluştuğunu iddia eden avukat, "Tahrik hükümlerinin ve müvekkillerimin tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak tahliyelerini talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Musa Köse'nin avukatı ise, müvekkili yerde yatarken Serkan Tengilimoğlu'nun kasıtlı olarak tekme attığını ve bastığını, kırılmanın da bu sırada gerçekleştiğini söyledi. 

Sanıkların 3'ü de verdikleri savunmalarında, böyle bir olaya karıştıkları için pişman olduklarını fakat ağır tahrik nedeniyle olayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Mahkeme, Salih Tengilimoğlu ve Umut Tuna'ya 'Hayati tehlike geçirecek ve kemik kırıklığı oluşturacak şekilde kasten yaralama' suçundan 3 sene hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların duruşmadaki iyi hali nedeni ile verilen ceza 2 yıl 6 aya indirildi. 

Sanık polis memuru Serkan Tengilimoğlı ise aynı suçtan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

 

 

 

 

 

Kaynak: ankarasonhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Ankara'da kapıya sıkışan köpeğe itfaiye seferberliği
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı
Çankaya'dan merdivenli yol yapımı