Ankara Metrosu Kadın Vatmanlara Emanet

Ankara Metrosu Kadın Vatmanlara Emanet

Ankara'da vatandaşların ilk bakışta merakla karşıladığı 5 kadın vatman görev yapıyor. Vatman Tuğba Çörtük, işini severek yaptığını belirterek, ''Kadınlar istedikleri her şeyi başarabilirler'' dedi.

08 Mart 2019 - 13:54 - Güncelleme: 08 Mart 2019 - 14:23

Ankara'da Kızılay, Çayyolu ve Törekent metro hattında 4 kadın vatman görev yapıyor. Kadın vatmanlar yaptıkları işin insanlar tarafından ilk etapta garipsenmesine rağmen işlerini severek yerine getiriyorlar. Kadın vatmanlardan Huriye Özçelik, 14 yıldır vatman olarak çalıştığını belirterek, ''Ankara'da 5 kadın vatman olarak çalışıyoruz. 4'ü burada, diğeri de Ankaray hattında zannedersem'' ifadelerini kullandı.

Özçelik, insanların ilk başta bu durumu şaşkınlıkla karşıladığını fakat daha sonra alıştıklarını belirtti. Özçelik, kadın vatman sayısı az olduğu için genelde dikkat çekmediğini, fakat insanların durumu fark ettiklerinde yeni başladıklarını sandığını ifade ederek, ''14 yıldır vatman olarak çalışıyorum. İnsanlar alıştılar. Son zamanlarda göremiyoruz sizi, nerelerdeydiniz diye sorular oluyor. Yeni görenler tebrik ediyor. Cuma günü bir kadın Koru'da 'Hayırlı olsun, kadın görmek güzel' şeklinde sözler söyledi. Kadın az olduğu için dikkat çekmiyor ve yeni başladığımızı zannediyor. Genelde erkek sürücüler daha çok olduğu için çok dikkat çekmiyor. Fark ettikleri zaman da gelip bakanlar oluyor'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yıl önce sular altında kalan mahalle ilgi odağı oldu
30 yıl önce sular altında kalan mahalle ilgi odağı oldu
Başkan Böcek, tedavisinden sonra ilk kez görüntülendi
Başkan Böcek, tedavisinden sonra ilk kez görüntülendi