• Reklam
Reklam
Ankara’da Korkunç Olay! Evinde Son Kez Uyumak İstedi, Bunları...

Ankara'da Korkunç Olay! Evinde Son Kez Uyumak İstedi, Bunları Yaşadı!

Ankara'da yaşlı bir kadın, 50 senedir yaşadığı gecekondu kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmadan önce son bir kez uyumak istedi. Yaşlı kadın, gece vakti evine giren hırsızlar tarafından öldüresiye dövüldü.

13 Kasım 2017 - 12:31
Reklam

Olay, Ankara'nın Mamak İlçesi Şahap Gürler Mahallesi'nde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, mahallede bulunan Selvi Uzun'a ait olan bir gecekondu, kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılacaktı. Gecekondunun elektriğini ve suyunu keserek birkaç eşya bıraktıktan sonra oğlunun evine geçen Selvi Uzun, oğluna, “Lütfen ablamla son kez evimde yatayım. 50 yıllık evim, bir anda kopamam” dedi. Bunun üzerine oğlu Harun Uzun, annesinin isteğini kırmayarak annesini ve teyzesini akşam saatlerinde gecekonduya bıraktı. 

Gece saatlerinde evin arka tarafındaki pencereleri kırarak gecekonduya giren hırsızlar, Selvi Uzun ve ablasını öldüresiye darp etti. Selvi Uzun'un sağ gözü tamamen görmez hale gelirken, sol gözü kısmen görür hale geldi. Aynı zamanda vücudunun birçok yerine darp izleri olan Selvi Uzun'un ellerinde de derin bir şekilde bıçak izi olduğu görüldü. Selvi Uzun'un kardeşi ise olayı hafif şekilde yaralanarak atlattı. 

Korkunç olayı anlatan Selvi Uzun, “Yatsıyı kıldım, ablam uyuyordu ben de uyumaya geçtim. Daha sonra ablam kalktı ‘Selvi beni öldürüyorlar’ diye bağırdı. Ablama 2 sefer vurduklarını duydum. Ablamın yanına gideyim diye ayağa kalktığım anda değnekle vurarak beni geri yatağa düşürdüler. Peş peşe vurdular değnekle. ‘Yavrum bana niye vuruyorsun, ben sana ne yaptım da vuruyorsun’ dedim. O da ‘Benim paraya ihtiyacım var. Parayı nereye koydun. Seni şuracıkta öldürürüm, doğrarım bağırma’ dedi. Bir gözüm tamamen gitti. Parmaklarımı ve ellerimi kestiler. Gözüme de bıçak vurdular. Kafama çok vurdu kaç dikiş var başımda bilmiyorum. Hastanede gözümü tamamen alacaklardı, ben yerinde dursun dedim. Diğer gözüm de az görüyor. Arkadan gelen bir ses vardı o da ‘Bırak artık öldüreceksin’ diyordu. 2 kişinin sesini duydum. Biri bana çok vurdu.” ifadelerini kullandı. 

Kendisini darp edenin zayıf ve ince birine benzediğini ve maske taktığını söyleyen Selvi Uuzn,  “Beni nasıl bıraktılar bilmiyorum. Başımdan ılık ılık akan şeyin kan olduğunu anlamadım. Başıma biri sıcak su döktü diye düşünüyordum. İçeride ablamın sesini duymayınca kendimi yola attım. Komşunun kapısına varmışım ama hatırlamıyorum. Ablamı bulun diye onlara bağırdım. Onlar ambulans falan çağırmışlar. Hastaneye götürmüşler beni o anı bile hatırlamıyorum”  dedi. 

"BİR GECE DAHA EVİMDE YATAYIM DEDİM..."

Evinde son gecesi olduğunu söyleyen Selvi Uzun, “Bu gece evimde yatayım dedim. 50 senelik evim kiraya çıkıyorum. Her taraf yıkıldı bir biz kaldık. Evimin gidişine dayanamıyorum bir gece daha evimde yatayım dedim. İşte son gecede bana bunu yaptılar. Allah’tan diliyorum, bana bunu yapanın yanına kalmasın. Benim canımı yaktılar başkasının canını yakmasınlar” dedi. 

Korkunç geceyi anlatan talihsiz kadının oğlu Harun Uzun, “Eve geldiğimde annem kanlar içindeydi. Annem kanlar içinde ağlayarak, bana ‘Teyzen yok Harun’ deyince elime bir sopa aldım etraftaki boş gecekondularının içine baktım. Olayı tam anlayamadık. Annem kanlar içinde ağlıyordu. Teyzem kayıptı. Daha sonra Teyze’mi evin içinde bulduk. Korkudan çuvalların altına saklanmıştı. Eve nereden girdiklerine baktığımız zaman, pencerenin demirlerini kırıp içeri girdiklerini anladık. Kapılarda zorlama yoktu” ifadelerini kullandı. 

"ANNEM SAĞLAM OLAN GÖZÜNÜ KAYBETTİ"

Annesinin sağlık durumu ile ilgili konuşan Harun Uzun, “Sağlam olan gözünü kaybetti annem. Diğer gözü zaten az görüyordu o da baya bir yara almış. Kafasında, kaşında dikişler var. Baya açıldığı için zımbalı dikişler atmışlar. Vücudunun her tarafında morluklar var. Kollarından parmaklarına kadar. Göğüs kafesine vurmuşlar, göğüs kafesi kırılmış. Annem sopayı tutunca onlara yalvarmış, ‘Bana vurmayın ben size ne yaptım’ demiş. 72 yaşındaki kadına güçleri yetmemiş annemin sıkı şekilde tuttuğu sopayı alamamışlar elinden. Alamayınca bıçakla annemin parmaklarının arasına, üstüne, koluna ve her yerine baya derin bıçak yarası açmışlar. Muhtemelen annemin tanıyabileceği kişiler ki kısık sesle konuşmuşlar. Para istemişler biri darp ederken diğeri de yeter bırak demiş öldüreceksin demiş. Ondan sonrasını annem hatırlamıyor. Komşunun evine kadar gitmiş ama nasıl gitmiş hatırlamıyor.”

“Hala korkuyor. Hastanede 10 dakika yalnız bıraktık korktu. Beni gelir öldürürler diye tekrar bizi çağırdı. Ailem de çok korktu. Tuvalet kapısına kadar artık kilitliyorlar. Ağabeyimin evi de oralardaydı. Onlar da evlerini taşıdılar. Orada duramadılar bu olaydan sonra. Devletimize ve polisimize güveniyoruz. Allah razı olsun onlardan baya ilgilendiler. Cinayet büro dahil o gece buraya geldi. Parmak izleri kesin bir sonuç çıkaracak dediler ama biz biraz sabırsızız, bir an önce yakalansınlar istiyoruz. Çünkü bunlar belki karşıma geçip bana geçmiş olsun diyorlardır. Şu anda ben herkese düşman gözüyle bakar hale geldim. Acaba ‘anama el kaldıran bu mu’ diye düşünüp duruyorum. Annem kanser hastası. Onun elinde tansiyon dahil ölçülemiyordu. Kan alımı yasak sol elinden. Nasıl kıydılar, nasıl bu kadar bıçak vurdular kollarına”

“Annem, 50 yıllık evinde bir gece daha kalmak istedi” diyen Harun Uzun, şöyle devam etti: “‘Anne dedim kalma, elektrik ve suyu da kestim kalma gel bizim yanımızda dur’ dedim. ‘Oğlum dayanamıyorum ben burayı çok zahmetle yaptım’ dedi. Burada doğup büyüdük. Ben de annem hastalanmasın, içinde kalmasın diye, vicdan azabı çekmesin diye bir gece daha kalsın dedim. Gece çalıştığım için yanında duramadım. Annemi oraya bırakıp ‘Allah’a emanetsin anne’ dedim oradan ayrıldım. Ve bir gecede bunlar başımıza geldi.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: ankarasonhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kardeşini Müslüm Gürses'in babası öldürmemiş
Kardeşini Müslüm Gürses'in babası öldürmemiş
Beşiktaş Taraftarı Bombayı Patlattı!
Beşiktaş Taraftarı Bombayı Patlattı!