• Reklam
Reklam
Ak Partili Başkandan Skandal Sözler!

Ak Partili Başkandan Skandal Sözler!

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü nedeniyle söz alan CHP’li Burçin Solmaz Polat ile İl Genel Meclisi Başkanı Ak Partili Halil arasında tartışma çıktı.

06 Aralık 2017 - 09:40
Reklam

Çorum'da, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın başkanlığında yapılmış olan İl Genel Meclisi toplantısında, gündem maddelerine geçilmeden CHP'li meclis üyeleri Yıldız Bek ve Burçin Solmaz Polat, gündem dışı konuşma talebinde bulundu. Daha sonra Yıldız Bek, Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 83'üncü yıldönümü nedeniyle konuşma yaptı. Konuşma sırasında  İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, "Bugün ne günü dediniz?" ifadelerini kullanarak konuşmayı kesti. Yıldız Bek ise bugünün Türkiye'de kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin 83'ücü yıldönümü olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam etti. 

"BU KADAR DA VİCDANSIZ OLMAYIN. BU POPÜLİST SÖYLEMLERİ BIRAKIN"

Yıldız Bek'in konuşmasının ardından Burçin Solmaz Polat da aynı konuyla ilgili olarak konuşma yaptı. İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Burçin Solmaz Polat'ın konuşmasında kadına yönelik şiddet konusunda açıklamaları sırasında sözünü keserek, "Nereden alıyorsunuz bu yazdıklarınızı? Rusyaya hiç gittiniz mi? Kadınlara trende bile yer vermiyorlar. Türkiye'de Osmanlıdan bugüne kadınların değeri hep bilinmiştir. Kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir zamanda onlara değer vermiş bir dinin mensubuyuz. 1400 yıldır kadın hakları İslamiyetin haricinde hiçbir toplumda yer bulmamış. Türkiye'de kadına verilen değer, dünyanın hiçbir ülkesinde verilmiyor. Bu kadar da vicdansız olmayın. Bu popülist söylemleri bırakın. Bir kadına eziyet ediliyorsa, hiçbir Türk vatandaşı seyirci kalamaz. Kendi ülkesine insan bu kadar mı düşman olunur?" dedi. 

Bunun üzerine Burçin Solmaz Polat ise, "Bunlar gözümüzün önünde olan olaylar. kadınlar ölüyor, kadınlar istismara uğruyor. Herkesin önünde dövülüp öldürülüyorlar. Başkanım biz bunları söylediğimizde siz ’Avrupa’ya bakın diyorsunuz’. Bir kadın dövülüyorsa, başörtülü, başörtüsüz olup olmadığına bakmaksızın savunuyoruz. Biz kimse dövülmesin, öldürülmesin istiyoruz. Siz gerçekten büyük bir güç zehirlenmesi içerisindeyiz. Kendi söylediğinizin dışında hiçbir şey kabul etmiyorsunuz. Koltuk sizi o kadar değiştirdi ki; siz böyle değildiniz. Ağzımızı açtığımız anda üzerimize yürümeye kalkıyorsunuz" diyerek cevap verdi.

 

"KONUŞMA YA! SÖZ VERİRSEM ÖYLE KONUŞ"

Burçin Solmaz Polat'ın kendisine cevap vermesine kızan Başkan Kaya, "Karşılıklı cevap vermeyin. Siz konuştunuz, ben dinledim. Kestim mi sözünüzü? Bu memlekete bu kadar mı düşman olunur ya? Sizin ideolojiniz nedir, anlamıyorum. Hollanda’da kadın bakanı topraklarına koymadılar, hiçbirinizden ses çıkmadı. Hiç tepki gösterdiniz mi? Konuşma ya. Söz verirsem öyle konuş. Sen konuşurken kimse konuştu mu? Başörtülü kadınlar üniversiteye alınmazken, ikna odalarında şerefsizce muamele yapılırken neredeydiniz? Hiçbiriniz tepki gösterdiniz mi? Sizinki sadece popülist politika. Şimdiye kadar bir tane mağdur başörtülü kadın için geldiniz mi? Kadın bizim anamız" dedi.

"ADAM ÖLDÜRÜYORSA CEZASINI ÇEKİYOR. ERKEKLER ÖLDÜRÜLMÜYOR MU?"

Tartışmanın devam ettiği sırada İl Genel Meclisi Başkanı Kaya, "Kadınlar öldürülüyor diyorsunuz. Kim öldürüyor. Ne yapalım öldürüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor. Bu hükümetin verdiği kadın haklarını Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri hiçbir hükümet vermedi. Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler öldürülmüyor mu? Biz hiç kimsenin elbette öldürülmesini istemiyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görülmesine geçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara için O Yolu Kullanacaklar Dikkat
Ankara için O Yolu Kullanacaklar Dikkat
Müslüm Filmi tarihe geçti
Müslüm Filmi tarihe geçti